Žitný Ostrov                                                                    Hlavná stránka    Potápanie   Galéria

  


 18. august 2013

Navštívil som štrkovisko vo Veľkom Mederi, voda bola čistá aa ešte teplá, tak som vzal šnorchel a trochu som sa pozrel pod vodu v plytčine.

Tu je krátke   video >>>


júl - august 2010

 

V lete 2010 som navštívil svoj rodný kraj - Žitný Ostrov a tam som sa pozrel na tri svoje bývalé potápačské lokality:

štrkovisko Veľký Meder - pomerne rozľahlá vodná plocha s hĺbkou do 25 m, množstvom vodných rastlín v plytčinách a väčšinou priezračnou vodou.Potápanie je tam v súčasnosti zakázané. Veľa rybárov.

                              


 

štrkovisko Sokolce - členitá vodná plocha s početnými  zálivmi a  porastom tŕstia. V plytčinách sú "akváriá" - množstvo vodných rastlín a malých rýb, včítane slnečnice pestrej. Hĺbka do 6m, viditeľnosť nie vždy najlepšia. Kedysi to bol potápačský raj (rastliny, ryby, sladkovodné medúzky). Veľa rybárov.

                      

 

                              

"akvárium" v plytčinách

 

    

skládka PET fliaš v jednej priehlbine


zavlažovací kanál v Bodzi - jeden z množstva zavlažovacích kanálov, ktoré krížom-krážom pretínajú Žitný Ostrov. Tu som strávil mladosť chytaním rýb na udicu. Kedysi bol kanál udržiavaný, v súčasnosti zarástol - vďaka dobrým podmienkam tu vznikol úžasný biotop, kde je možné napočítať  desiatky druhov vodných rastlín a rýb. Hĺbka je cca 1,5-2  m, vhodné na šnorchlovanie.

                                    

"povlak" na hladine nie sú sinice, ale  je tvorený niekoľkými  druhmi vodných rastlín


Hlavná stránka    Potápanie   Galéria